Sok szülőben felmerült már a kérdés: szabad-e a gyermeket masszírozni? Természetesen a válasz az, hogy igen, ám mivel ők sokkal törékenyebbek, mint a felnőttek, nagyon figyelni kell az egyén életkorára, illetve testi adottságaira is.
A masszázs azonban hasznos lehet bármely életkorban, ha az nincs egészségügyi okok miatt tiltva. A gyermekek számára különösen fontos lehet, hiszen a bőr tapintása a központi idegrendszerre jótékony hatással bír. De nézzük mégis mire kell odafigyelni a gyermek masszázs esetében?
Szabad-e masszázsfotelt használni a fiataloknak?
Rengeteg gyerek és szülő panaszkodik kamasz korban fejfájásra, szédülésre, fülzúgásra, látási zavarokra, és hátfájdalmakra is. Sajnos sok mindent előidézhet a helytelen testtartás, illetve a gerinc ferdesége is, annak ellenére, hogy erre a szülők viszonylag ritkán szoktak gondolni.
Fontos azonban tudni, hogy az ember csontozata és vázizomrendszere a 21-25 éves korára éri csak el végső állapotát. A modern életforma nem túl gerinckímélő, és ez sajnos nincs másként a fiataloknál sem: egész nap az iskolapadban ülnek, aztán otthon is ülve tanulnak, és viszonylag sokat vannak a számítógép előtt is.
Fontos azonban gondolni arra is, hogy a gyermekek ízületei, csontjai és a porcai jóval gyengébbek és fejletlenebbek, ezért masszázs során a kisebb, finomabb mozdulatokat és a kisebb erőkifejtést kell előtérbe helyezni.
A hagyományos frissítő masszázs (amit a masszázsfotelek is végeznek) tökéletes megoldás lehet gyermekek, és felnőttek számára akkor, ha derék vagy hátfájásra panaszkodnak.
Kamasz fiatalok tehát bátran kipróbálhatják a masszázsfotelt, de arra ügyeljünk, hogy ha fiatalabb gyermekről van szó, akkor ő csak rövidebb ideig masszíroztasson, és gyerekeknél a legerősebb fokozatra a fotelt még véletlenül se állítsuk.
Ha a fiatalok egész nap hanyag tartással ülnek az iskolapadban, jó megoldás lehet számukra az, ha nap végén a masszázsfotelben 15-20 percet pihennek, hiszen ez segíthet javítani a tartásukon, illetve enyhítheti a kellemetlen nyak-, és hátfájást.